Recent in Technology

my impression of assam summary 2023 in assamese

my impression of assam summary in assamese

ভেৰিয়াৰ এলউইন অসমৰ জনসাধাৰণ আৰু অচিনাকি লোকৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ আদৰণি মূলক মনোভাৱৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হৈছে। তেওঁ দাবী কৰে যে তাত থকা লোকসকল সমগ্ৰ বিশ্বৰ আন ঠাইৰ বিপৰীতে বন্ধুত্বপূৰ্ণ আৰু আদৰণি জনায়।

তেওঁ কেনিয়াৰ খেলৰ ভাণ্ডাৰ আৰু কাজিৰঙাৰ মাজত সমান্তৰালভাৱে আঁকিছে। কেনিয়া আৰু টাঙ্গানিকাৰ বন্যপ্ৰাণী অভয়াৰণ্যত, এক প্ৰকাৰৰ পৰম্পৰা আছে যে সকলোৱে অভয়াৰণ্যবোৰ সফল কৰিবলৈ একেলগে কাম কৰা উচিত, আৰু সেইবোৰৰ বাবে যথেষ্ট ধন ব্যয় কৰা হয়।


my impression of assam summary 2023 in assamese




অৱশ্যে, কাজিৰঙা খেল অভয়াৰণ্যত এনে নহয়। কাজিৰঙাৰ জন্তুবোৰে সুৰক্ষিত অনুভৱ নকৰে আৰু সঘনাই দেখা নাযায়। ইয়াত ৰাইজে প্ৰকল্পটো সফল হোৱা টো চাব নিবিচাৰে।

অসমৰ ব্যক্তিগত সম্পৰ্ক, সভ্যতা আৰু বন্ধুত্বৰ বাবেও লেখক আচৰিত হৈছিল। তেওঁ প্ৰকাশ কৰে যে কিমান আকৰ্ষণীয় আৰু গভীৰ অসমসংগীত আৰু কবিতা। অসমী ল'ৰাবোৰে কিছুমান সুৰ গায় যিবোৰ সকলোৱে জানিব লাগে। ৰাজ্যখনৰ গীত আৰু কবিতা শিকিবলৈ আৰু পৰ্যবেক্ষণ কৰিবলৈ ৰাজ্যৰ গীত আৰু কবিতাৰ ওপৰত অসমপণ্ডিতসকলক এইটো লেখকৰ অনুৰোধ।

অসম কাঠখোদাই ৰচয়িতা গৰাকী আকৰ্ষিত হৈছিল। ভেৰিয়াৰ এলউইনৰ মতে, ইয়াক আমাৰ কাঠ খোদাই কৰা শিক্ষাপ্ৰতিষ্ঠানবোৰত শিকোৱা আৰু উৎসাহিত কৰা উচিত। যাতে পুৰণি শিল্পী আৰু কাৰুশিল্পীৰ সৈতে সুন্দৰ কলাটো নাইকিয়া নহয়।

ভেৰিয়াৰ এলউইনে অসমবাসীক তেওঁলোকৰ পৰম্পৰাগত সংস্কৃতি, লোককাহিনী আৰু ৰীতি-নীতি বজাই ৰাখিবলৈ আহ্বান জনাইছে। তেওঁ লগতে দাবী কৰে যে অসমৰ মুখ্য সম্পদ হৈছে ইয়াৰ সংস্কৃতি, লগতে ইয়াৰ পাহাৰ, উপত্যকা আৰু নদীত প্ৰাকৃতিক সৌন্দৰ্যৰ সৌন্দৰ্য।

Post a Comment

0 Comments

People

Ad Code